Wilki Morskie znów na Jeziorze Tajemnic!

Akademia Morska w trakcie ustaleń przed misją w 2016 roku

Akademia Morska w trakcie ustaleń przed misją w 2016 roku

JEZIORO TAJEMNIC. Od poniedziałku do środy (17 – 19 lipca) ekipa Akademii Morskiej ze Szczecina ponownie badać będzie toń jeziora Drawsko w ramach Akcji „Jezioro Tajemnic”.

 W poniedziałek podczas spotkania ze Starostą Stanisławem Kuczyńskim badacze, wśród których są studenci wraz z opiekunami, otrzymają w Starostwie wytyczne dotyczące celów badań sonarowych.

Stateczek, na pokładzie którego prowadzone będą eksploracje, to tym razem „Aquarius” (w ubiegłym roku Powiat Drawski wynajął „Perkoza” od Gminy Czaplinek). Pojazd zostanie udostępniony przez ośrodek wypoczynkowy „Drawtur”. Studenci i opiekunowie będą zakwaterowani w „Pałacu Siemczyno”. Jeden z obiadów zjedzą w restauracji Stary Drahim, gdzie zamówiono dla nich kulinarny hit regionu – „U-booty” z jeziora Drawsko”.

Akademia Morska angażuje się (i udziela formalnego Partonatu) w Akcję „Jezioro Tajemnic” niemal od początku jej trwania. Pracownicy uczelni oraz jej studenci prowadzili badania na wodzie, lądzie, pod wodą i w powietrzu. Powiat Drawski zawarł też porozumienie na utworzenie klas Patronackich. Powstaną one w tym roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim oraz Czaplinku. Prestiżowym Klasom Patronackim towarzyszyć będzie specjalny wyróżnik w postaci (darmowego) munduru dla uczniów. Zapisy jeszcze trwają.

Strona internetowa ośrodka „Drawtur”: http://www.drawtur.com/

 

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują