Pamiątka z Mocą. Relikwia Papieża, Św. Jana Pawła II jest w Czaplinku!

relikwiarz.jpgJEZIORO TAJEMNIC. O związkach Karola Wojtyły z Czaplinkiem, pamiątkach po Nim oraz spływach kajakowych Drawą już pisaliśmy. Na miejscu jest też inna wspaniała pamiątka – relikwia. W najbliższą niedzielę 22 października br. można będzie mieć z nią bezpośredni kontakt. Relikwie JPII sprawiły już wiele cudów.

Pisze Ksiądz Jacek Brakowski, sdb Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Czaplinku:

– Sprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do Czaplinka poprzedziły długie przygotowania. Inicjatorem pozyskania dla kultu w parafii pw. .Świętej Trójcy w Czaplinku fragmentu doczesnych szczątków polskiego papieża do Czaplinka był ówczesny proboszcz, ks. Mirosław Kurkiewicz sdb. Naturalnie odebranie samych relikwii poprzedzone było załatwieniem przewidzianych w takich przypadkach formalności. Następnie ufundowano relikwiarz oraz przygotowano program przebiegu uroczystości instalacji relikwii w czaplineckiej parafii. W poniedziałek 19 października 2015 roku ks. Mirosław Kurkiewicz wraz z przedstawicielami Parafian, państwem Elżbietą i Tomaszem Rumakami, odebrali relikwie w krakowskiej Kurii z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza. Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do świątyni parafialnej w Czaplinku odbyło się 22 października 2015 r. Uroczysty orszak procesyjny wyruszył spod kościoła parafialnego pw. Świętej Trójcy do kościoła pomocniczego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystościom przewodniczył J.E. bp. Paweł Cieślik.

                Obecnie relikwie znajdują się w świątyni pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku i wystawione są do publicznej adoracji, dzięki czemu wierni mogą w sposób szczególny przyzywać orędownictwa Świętego w osobistych potrzebach. Każdego 22 dnia miesiąca w czaplineckiej parafii obchodzone jest miesięczne wspomnienie św. Jana Pawła II połączone z oddaniem czci świętemu poprzez ucałowanie relikwii.

Tego samego dnia o godz. 21.00 wierni spotykają się przy figurze Świętego nad brzegiem jeziora drawskiego na modlitwie podczas Apelu Jasnogórskiego. W najbliższą niedzielę będzie to wspomnienie szczególne, gdyż przypadające na doroczne wspomnienie liturgiczne świętego papieża – Polaka. Serdecznie zapraszamy do Czaplinka na msze św. oraz wieczorny Apel Jasnogórski przy figurze św. Jana Pawła II nad jeziorem Drawsko.

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują