Przewodnik opowie o „Jeziorze Tajemnic”

Ekipa Biura2 października 2017 r. zaczęło działać Szkolne Biuro Turystyczne przy Liceum Ogólnokształcącym w Czaplinku. Można tam wynająć przewodnika który opowie m.in. o „Jeziorze Tajemnic”.

W celu wynajęcia przewodnika prosimy skontaktować się ze Szkolnym Biurem Turystycznym, pod adresem e-mail: szkolnebt@wp.pl oraz numerem telefonu 783 566 556 (czynne w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08.00 – 14.00.

Liceum nieprzypadkowo jest w centrum zainteresowania Akcji. To przypuszczalna dawna siedziba tajnej jednostki szkoleniowej Kriegsmarine, w której szkolić się miały załogi miniaturowych okrętów podwodnych, jaki – według bardzo popularnej w Czaplinku legendy miejskiej – zatopiono w jeziorze Drawsko.

Tuż obok są ślady poniemieckiej strzelnicy, samo jezioro Drawsko i tzw. „zatopiony poligon”, dom przy ul. Długiej w którym bywał Papież oraz Izba Muzealna z nartami na których uczył się jeździć. Nieco dalej stoi tzw. „mały kościółek” wybudowany w miejscu, gdzie przed wiekami miał stać zamek Templariuszy i mieszkał ostatni z nich, zaś w Siemczynie (7 km od Czaplinka) tajemnicze i nie do końca odkryte podziemia. To oczywiście tylko niektóre miejsca związane z Akcją. Polecamy!

https://www.facebook.com/szkolnebtczaplinek/posts_to_page/

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują