Porozumienie w sprawie Akcji Eksploracyjno-Historycznej Jezioro Tajemnic

23 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół w Czaplinku  podpisana została umowa pomiędzy szkołą a Tempelburgiem, Stowarzyszeniem Historyczno – Kulturalnym. Celem porozumienia jest wspólne prowadzenie Akcji Eksploracyjno-Historycznej Jezioro Tajemnic.

W kwietniu 2019 r., prowadzenie akcji Jezioro Tajemnic, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim powierzyło Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku – aktualnie Zespołowi Szkół w Czaplinku. Dzięki podpisanej dzisiaj umowie młodzież ze Szkolnego Biura Turystycznego (uczniowie w zawodzie technik organizacji turystyki),  mieszkańcy gminy Czaplinek, powiatu drawskiego, nurkowie, poszukiwacze i pasjonaci historii zrzeszeni w kilku stowarzyszeniach i nieformalnych grupach, będą mieli okazję wspólnie odkrywać tajemnice akwenów na Pojezierzu Drawskim. 

Zarząd Powiat Drawskiego wsparł tę inicjatywę i przekazał podwodnego drona CHASING Gladius. Za pomocą tego sprzętu będziemy mogli weryfikować i monitorować podwodny ekosystem. Zaawansowana kamera umożliwi rejestrowanie filmów w rozdzielczości 4K UHD, pozwalając na ukazanie prawdziwego podwodnego świata. W połączeniu z matrycą CMOS 1/2.3’’, obiektywem o światłosile f/3.0 i podświetleniem LED użytkownik może rejestrować wszystkie cuda podwodnego świata. Urządzenie umożliwia maksymalne zanurzenie na głębokość do 100 m i pracę pod wodą przez 2 godziny.

Oprócz działań eksploracyjnych, jednym z głównym zadań, które stawiamy sobie wspólnie z Zespołem Szkół w Czaplinku, jest weryfikacja a następnie oczyszczanie naszych jezior oraz plaż z zalegających podwodnych śmieci i niebezpiecznych przedmiotów. Wszystkich chcących przyłączyć się do naszej akcji, zapraszamy do kontaktu z ZS Czaplinek oraz SHK Tempelburg. Razem można więcej

#powiatdrawski #zsczaplinek #tempelburg

Mariusz Kapczuk   Małgorzata Głodek

SHK Tempelburg      ZS Czaplinek

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują