UFO w Czaplinku!

ufo w CzaplinkuJEZIORO TAJEMNIC. Tym razem, z okazji przypadającego 2 lipca Światowego Dnia UFO, niespodzianka rodem z Archiwum X: jedno z pierwszych na świecie zdjęć niezidentyfikowanego obiektu latającego wykonano w 1947 roku w Czaplinku!

To ten sam rok, w którym dokonano pierwszej współczesnej obserwacji tego zjawiska, a także rok tajemniczych wydarzeń z Roswell. Zaczęło się od doniesienia pilota Kennetha Arnolda, który poinformował o dziewięciu niezwykłych obiektach latających zaobserwowanych podczas lotu nad Górami Kaskadowymi. Ich prędkość oszacował na 2500 km/h. Tego samego dnia w rejonie północno-wschodniego Pacyfiku odnotowano także 18 innych obserwacji niezwykłych obiektów latających.

Jak donosi blog „paranormalnapolska”, „Czaplinek był jednym z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie zaobserwowano UFO. (…) Latający spodek udało się nawet sfotografować.  Zdjęcie przedstawia dużych rozmiarów dysk lecący nisko nad ziemią. (…) W latach 40. nie umiano jeszcze tak manipulować zdjęciami jak obecnie, więc przypuszcza się, że ujęcie jest autentyczne. Nie można mieć jednak pełnej pewności, zwłaszcza, że autor zdjęcia już nie żyje.”.

Kto był autorem zdjęcia i w jakich okolicznościach zostało wykonane? Prosimy o informacje! Każdą informację nagradzamy Certyfikatem Uczestnika Akcji „Jezioro Tajemnic”!

http://jeziorotajemnic.pl/zglos-informacje/

Światowy Dzień UFO w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowy_Dzie%C5%84_UFO

Zdjęcie pochodzi z serwisu www.express.co.uk

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują