Historia na wyciągnięcie ręki…

Nowy-1

„Czy tak wyglądał pojazd gąsienicowy, który może spoczywać w jeziorze Drawsko?”

JEZIORO TAJEMNIC. Przysypany kamieniami, niemiecki pojazd gąsienicowy może spoczywać praktycznie tuż przy brzegu jeziora Drawsko.

 

Każdego roku przechodzą w tym miejscu tysiące osób. Czy to możliwe, aby jedna z tajemnic jeziora była na wyciągnięcie ręki? Tak sensacyjnie brzmi kolejne doniesienie, jakie w ostatnim czasie napłynęło do organizatorów Akcji „Jezioro Tajemnic”, w związku z apelem Starosty Stanisława Kuczyńskiego o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w wyjaśnieniu historycznych zagadek związanych z największym akwenem pojezierza drawskiego.

Z informacji jakie posiada Romuald Czapski z Izby Muzealnej w Czaplinku wynika, że w pobliżu brzegu jeziora, prawdopodobnie na lewo od pomnika Jana Pawła II przy Nadbrzeżu Drawskim, znajdować się może pojazd gąsienicowy. Miałby on zostać w przeszłości zepchnięty z ulicy Drahimskiej w kierunku jeziora z powodu poważnej awarii.

Według jednej z wersji, pojazd może być częściowo pod brzegiem promenady (wcześniej brzeg był bardziej cofnięty). Jak przypuszcza pan Romuald, z powodu przebiegających w pobliżu kabli energetycznych, odnalezienie wraku przy pomocy detektorów metali może być mocno utrudnione; prąd elektryczny zakłóci sygnał; to także duże ryzyko dla poszukujących. Czy plotka okaże się prawdą? Czy przykryta warstwą gruzu i piachu maszyna to kolejna pamiątka wojennej przeszłości miasta Tempelburg?

Wszystkich, którzy mogą pomóc w wyjaśnieniu tej zagadki, prosimy o kontakt:

http://jeziorotajemnic.pl/zglos-informacje/

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują