Nowe znaleziska. Prosimy o pomoc w rozpoznaniu!

JEZIORO TAJEMNIC. W Akcję Eksploracyjno – Historyczną włączyli się kolejni pasjonaci. Starostwo odwiedzili Dariusz de Lorm i Wiesław Piotrowski. Mamy kolejne znaleziska.

To ukazane na zdjęciu guziki i znaczki odnalezione w pobliżu jeziora Drawsko. Niektóre z nich zawierają orła, inne – symbol kotwicy. Czy to kolejne znaleziska dotyczące działalności Kriegsmarine w tym regionie? Prosimy Czytelników o podjęcie próby rozpoznania tych przedmiotów.

Wiesław Piotrowski to miłośnik historii Polski, a w szczególności historii regionu drawskiego. Posiada ogromny zbiór przedmiotów związanych z historią tych ziem, z historią wojskowości, życia społecznego i kulturalnego Polski i Europy. To długoletni popularyzator wiedzy historycznej, który ze swoim przekazem dociera zarówno do dzieci oraz młodzieży, jak i osób dorosłych. Organizuje wystawy, na których eksponuje swoje cenne zbiory. W 2012r. Pan Wiesław Piotrowski otrzymał tytuł „Zasłużony dla gminy Drawsko Pomorskie”.

Dariusz de Lorm to najlepszy instruktor nurkowy świata A.D. 2013. Nurkował w najodleglejszych zakątkach świata i najgłębszych otchłaniach mórz. Co istotne z punktu widzenia Akcji „Jezioro Tajemnic”, ma uprawnienia archeologa podwodnego.

Podczas rozmowy padły wstępne deklaracje dotyczące organizacji poszukiwań na jeziorze Drawsko. Więcej szczegółów wkrótce.

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują