Konkursy rozstrzygnięte!

Konkurs wiedzy o ,,Akcji Eksploracyjno – Historycznej Jezioro Tajemnic 2018″

Regulamin – Pobierz

 


Natalia Wojtaszyk – Dziewczyna Jeziora Tajemnic 2018

JEZIORO TAJEMNIC. To wychowana nad jeziorem Drawsko studentka drugiego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczy pływać, umie nurkować, świetnie zna teren i ma szerokie kontakty w branży wodniackiej. Wygrała 2 tysiące złotych, a jej twarz ozdobi materiały promocyjne Akcji Jezioro Tajemnic.

Natalia pracuje w szkole pływania w Szczecinie. Od najmłodszych lat miała okazję poznawać uroki jeziora Drawsko, rozwijając tym samym swoje umiejętności żeglarskie. Zdobyła 601 głosów internautów i oczarowała Komisję Konkursową przedstawiając swoją wizję promowania Akcji.

Rozmowy z finalistkami Konkursu, w tym Olivią Prażych i Natalią Wiśniewską w ostatni piątek przeprowadziła Komisja w składzie: Robert Patrzyński (Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, jeden z koordynatorów Akcji), Wiesław Piotrowski (Ambasador Jeziora Tajemnic, Zasłużony dla Powiatu Drawskiego) oraz Krzysztof Bednarek (Redaktor Głosu Koszalińskiego/ Głosu Drawska, Patrona Medialnego Akcji).

Pula nagród to dwa tysiące złotych – 1500 zł ufundowane przez Starostę Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego oraz 500 zł od Burmistrza Złocieńca Krzysztofa Zacharzewskiego.

Wszystkim kandydatkom serdecznie dziękujemy za udział i życzymy udanych Walentynek!


Oto zwycięska praca w konkursie „Odkryj Jezioro Tajemnic z Bare”!

JEZIORO TAJEMNIC. Doskonała i pełna humoru relacja z nurkowania w jeziorze Drawsko przygotowana przez Roberta BendigaWielowiejskiego ze Szczecina może być najlepszą reklamą Pojezierza Drawskiego.

Serdecznie dziękujemy za nadesłanie pracy. Pan Robert otrzymał Suchy Skafander firmy Bare, model Trilam Tech Dry. Sponsorem Nagrody jest firma ECN- Systemy Nurkowe, ul. J. Sobieskiego 6, 78-500 Drawsko Pomorskie. ECN Systemy Nurkowe: http://www.bare.pl/


15995321_1011106052329207_7835943020771162344_oJEZIORO TAJEMNIC. Konkurs rozstrzygnięty. „Dziewczyną Jeziora Tajemnic” została Honorata Matuszewska.

Celem konkursu był wybór osoby, której wizerunek zostanie wykorzystany do promocji Akcji w tym roku. Znaleźć się ma m.in. w publikacjach związanych z Jeziorem Tajemnic, na stronach internetowych, czy bannerach.

Dla laureatki Przewidziano także nagrodę finansową. Tysiąc złotych „na dobry początek” ufundował Starosta Drawski. Kolejne pięćset przysłała firma EACTIVE z Wrocławia. Taką samą sumę zadeklarowała Gmina Czaplinek. Łącznie to 2000 zł!

Po ustaleniu szczegółów organizacyjnych skontaktujemy się z wygraną. Gratulujemy!


komisja-konkursowa-podczas-obradJEZIORO TAJEMNIC. Z ogromną przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu na najciekawszą relację z nurkowania w jeziorze Drawsko w ramach Akcji Eksploracyjno-Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Profesjonalny skafander nurkowy, nagroda główna ufundowana przez firmę ECN- Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego, powędruje do Roberta Bendiga – Wielowiejskiego ze Szczecina. Co ciekawe, jedna z relacji zawiera także informację o odkryciu na dnie kolejnej dłubanki. Wkrótce rusza także nowy konkurs – na „Dziewczynę Jeziora Tajemnic”!

Jury w składzie: Mariusz Kurowski (Firma ECN- Systemy Nurkowe, sponsor i partner Akcji), Krzysztof Bednarek (Redaktor Głosu Koszalińskiego/Głosu Drawska, Patrona Medialnego Akcji) oraz pracownicy Starostwa Powiatowego – Jacek Brzozowski, Izabela Krężołek i Paweł Wolański, w wyniku dokonanej oceny postanowiło przyznać także wyróżnienie dla Janusza Olejniczaka z Mirosławca, który otrzyma kamerę podwodną.

W konkursie udział wziął także Henryk Kilczewski z Koszalina, Emil Kozak z Czaplinka, Bartosz Drzewiecki z Torzymia i Jerzy Sadowski z Gliwic. Pracom komisji konkursowej przyglądał się Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

Jury podkreśliło, że poziom zgłoszeń był wysoki. Większość obejmowała relacje słowno– zdjęciowe, zaś jedna z nich zawierała dokumentację fotograficzną drugiej już, odkrytej na dnie dłubanki. Szczególną uwagę zwrócono jednak na pracę nadesłaną ze Szczecina. Zwycięskie dzieło to doskonale nakręcony film, a niektóre z ujęć podwodnych, jak wpływanie w ławicę tysięcy ryb, przypominają filmy przyrodnicze kręcone w oceanach. Całość opatrzona została komentarzami ze szczyptą wyśmienitego humoru.

Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz profilu fb „Jeziora Tajemnic”, zaś zwycięska – jako ostatnia. Będą także umieszczone na stałe w zakładce „Relacje z poszukiwań”. Wręczenie nagród planowane jest podczas sesji Rady Powiatu Drawskiego w dniu 21 grudnia br.

Nagrodą w Konkursie jest Suchy Skafander firmy Bare model Trilam Tech Dry. Sponsorem Nagrody jest firma ECN- Systemy Nurkowe, ul. J. Sobieskiego 6, 78-500 Drawsko Pomorskie.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Informujemy jednocześnie, że wraz z nowym rokiem zaplanowano kolejny, którego adresatkami są kobiety 18+. Będzie to konkurs na „Dziewczynę jeziora Tajemnic”. Wizerunek osoby, która zwycięży w internetowym głosowaniu, znajdzie się na materiałach promocyjnych związanych z Akcją przez najbliższy 2017 rok. Przewiduje się także nagrodę finansową, zaś o zwycięstwie zdecydować ma liczba polubień nadesłanego zdjęcia, które opublikujemy na facebooku Akcji. Regulamin wkrótce.

Już dziś zapraszamy do udziału!

ECN Systemy Nurkowe: http://www.bare.pl/


Nagrodzeni w konkursach - do prasy

JEZIORO TAJEMNIC. Zwycięzcy oraz wyróżnieni w konkursach związanych z Akcją Eksploracyjno-Historyczną „Jezioro Tajemnic” w ostatnią środę (29.06.2016) odebrali nagrody. Rower i laptop powędrowały do właścicieli!

Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim ogłosiło trzy konkursy będące elementem działań podejmowanych w ramach Akcji „Jezioro Tajemnic”: konkurs plastyczny, konkurs na grę planszową oraz konkurs na pieszą trasę turystyczną opartą na motywach związanych z Akcją.

W konkursie na grę planszową zwycięzcą została Adela Zaręba z Czaplinka, która otrzymała laptopa, natomiast Wiktor Żochowski odebrał rower za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie plastycznym „Tajemnice naszych jezior”. Wśród osób wyróżnionych w konkursie plastycznym znalazły się: Wiktoria Kamińska, Wojciech Zięba, Oliwier Biegajło, Natalia Lewandowska, Aleksander Małys oraz Anna Preca. Wszyscy otrzymali materiały promocyjne.

Konkurs na pieszą trasę turystyczną nie został rozstrzygnięty z powodu zbyt małej ilości przekazanych prac – wpłynęła tylko jedna. Złożył ją Bartłomiej Hołownia ze Złocieńca. Ponieważ wszystko wskazuje na to, że Akcja jest rozwojowa, Starosta Drawski Stanisław Kuczyński jest przekonany, że należy powrócić do tego konkursu na przykład w przyszłym roku. Ciągle przybywa nowych informacji i z tego powodu trasy mogą być jeszcze ciekawsze. To powinno także skłonić do uczestnictwa dużo większe grono osób.

Oprócz Starosty, w uroczystym wręczeniu nagród uczestniczył także Wicestarosta Jacek Kozłowski oraz Janina Jung, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego.

Przypominamy także o nowym konkursie związanym z Akcją: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz ze sponsorem firmą ECN- Systemy Nurkowe ogłosiło konkurs na najciekawszą relację z nurkowania w jeziorze Drawsko w ramach Akcji Eksploracyjno-Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Nagrodą jest profesjonalny skafander! Czas na nadsyłanie prac: do 30 listopada! Jednym z celów konkursu jest zebranie informacji koniecznych do przygotowania mapy wraków w jeziorze Drawsko. Szczegóły na stronie internetowej projektu http://jeziorotajemnic.pl/ – w zakładce konkursy. Zapraszamy!

________________________________________________________________________________________________________________________________

Wiktor Żochowski - nagroda główna - rowerJEZIORO TAJEMNIC. Znamy już laureatów konkursów: plastycznego, na grę planszową oraz na trasę turystyczną.

Laptopa za przygotowanie gry planszowej inspirowanej Akcją „Jezioro Tajemnic” przyznano Adeli Zarębie z Czaplinka. W nadesłanym projekcie widać bardzo dużo włożonego wysiłku i wiedzy na temat kolejnych wydarzeń i odkryć dokonanych w ramach Akcji oraz historii samego jeziora Drawsko wraz z okolicami. Gra ma wysokie walory edukacyjne. Starostwo Powiatowe chętnie nawiąże współpracę z producentami skłonnymi wprowadzić ją na rynek jako świetną rozrywkę i oryginalną pamiątkę z regionu.

Rower w konkursie plastycznym „Tajemnice naszych jezior” wygrał natomiast Wiktor Żochowski, również z Czaplinka. Po obejrzeniu prac jury postanowiło przyznać także 6 wyróżnień: Wiktorii Kamińskiej z Drawska Pomorskiego, Wojciechowi Ziębie, Oliwierowi Biegajło, Natalii Lewandowskiej i Aleksandrowi Małysowi z Czaplinka oraz Annie Preca z Kalisza Pomorskiego.

W odpowiedzi na ten konkurs wpłynęło 51 prac plastycznych, z czego 38 prac podlegało ocenie jury. Niestety, 13 prac nie było ocenianych z uwagi na braki formalne jak np. brak wypełnionych i podpisanych kart uczestnika.

Natomiast w związku z konkursem na trasę turystyczną inspirowaną motywami „Jeziora Tajemnic” wpłynęła tylko jedna oferta konkursowa. Złożył ją Bartłomiej Hołownia ze Złocieńca.

– Praca ta zostanie wyróżniona gadżetami związanymi z akcją – informuje Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – Ponieważ jest ona rozwojowa, uważam że powinniśmy powrócić do tego konkursu w przyszłym roku. Ciągle przybywa nowych informacji i z tego powodu trasy mogą być jeszcze ciekawsze. Liczę też, że skłoni to do uczestnictwa dużo większe grono osób.

Organizatorem wszystkich konkursów było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Były one elementami działań podejmowanych w ramach Akcji Eksploracyjno-Historycznej „Jezioro Tajemnic”. O terminie uroczystego wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

                Przypominamy także o nowym konkursie związanym z Akcją: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz ze sponsorem firmą ECN- Systemy Nurkowe ogłasza konkurs na najciekawszą relację z nurkowania w jeziorze Drawsko w ramach Akcji Eksploracyjno-Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Nagrodą jest profesjonalny skafander! Czas na nadsyłanie prac: do 30 listopada! Jednym z celów konkursu jest zebranie informacji koniecznych do przygotowania mapy wraków w jeziorze Drawsko. Szczegóły na stronie internetowej projektu http://jeziorotajemnic.pl/ – w zakładce konkursy. Zapraszamy!

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują