Statuetka Odkrywcy – już gotowa!

Foto główne - statuetka odkrywcy

JEZIORO TAJEMNIC. Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu Drawskiego w dniu 8 czerwca 2016 r. dokonano prezentacji „Statuetki Odkrywcy” – nagrody za odnalezienie i wydobycie wraku „Uboota” z jeziora Drawsko. Znalazca może liczyć także na nagrodę finansową, która wynosi obecnie 30 tys. zł – i może wzrosnąć!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Statuetkę zaprojektował w wielkiej tajemnicy lokalny przedsiębiorca – Centrum Reklamy „EMEN” z Drawska Pomorskiego. Jej właściciel Marek Nowak rozważa nawet wprowadzenie do sprzedaży, jako doskonałych pamiątek regionalnych, miniatur „Statuetki Odkrywcy”. Jeśli tak się stanie, z pewnością zawiadomimy o tym Czytelników.

Nie jest wykluczone, że nagroda finansowa za odnalezienie i przekazanie w uzgodniony sposób Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim wraku historycznej łodzi podwodnej z okresu II Wojny Światowej lub wcześniejszego – znacząco wzrośnie. W jaki sposób? Nagroda może zostać zwiększona o swoją wielokrotność dzięki deklaracjom przekazania darowizny w przypadku odnalezienia i przekazania okrętu podwodnego. Taką deklarację mogą złożyć przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe lub samorządy. Zaangażowanie gotówki nastąpi jednak dopiero po osiągnięciu celu akcji – czyli wydobyciu mini-Uboota.

W zamian za złożenie wspomnianej deklaracji można stać się sponsorem Akcji i zyskać prawo do umieszczenia swojego logo oraz informacji o fakcie sponsoringu na stronie internetowej Akcji oraz w innych materiałach tworzonych na jej potrzeby.

Aby cieszyć się Tytułem Sponsora należy skontaktować się ze Starostwem Powiatowym w Drawsku Pomorskim, Wydziałem Rozwoju i Promocji Powiatu, najlepiej poprzez e-mail: jeziorotajemnic@powiatdrawski.pl

Dotychczasowymi sponsorami są: Powiat Drawski, Gmina Czaplinek, Kabel Technik Polska sp. z.o.o., Hotel „Pałac Siemczyno” wraz z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie, ECN – Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego oraz World Technix ze Złocieńca.

Strona internetowa wykonawcy statuetki, firmy „EMEN”: http://emen.com.pl/

Na zdjęciu: Zarząd Powiatu prezentuje „Statuetkę Odkrywcy”. Od lewej: Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz, Członek Zarządu Janina Jung, Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Wicestarosta Jacek Kozłowski.

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują