Zagadkowa fotografia znaleziona nad jeziorem Drawsko

1 zdjęcie - full rozmiarJEZIORO TAJEMNIC. Kolejne znalezisko z Czaplinka. Tym razem fotograficzne. Czy ma związek z wykorzystaniem jeziora Drawsko przez marynarzy?

Dość nietypowe zdjęcie otrzymaliśmy o Izabeli Zabrockiej, właścicielki pizzerii „Los Americanos” w centrum Czaplinka, Partnera Akcji „Jezioro Tajemnic”. Zdjęcie odnaleziono przypadkowo w zabudowaniach gospodarczych przy jednym z domów w bezpośredniej bliskości Liceum Ogólnokształcącego w Czaplinku przy ul. Parkowej, kilkadziesiąt metrów od jeziora Drawsko. Ta tam, według miejskiej legendy, miała znajdować się tajna jednostka szkoleniowa Kriegsmarine. Dzieci, które je odnalazły podczas zabawy, o mały włos nie wrzuciły zdjęcia do ogniska.

Na fotografii widać dość nietypowy pojazd – spory katamaran ze specjalną rampą wejściową oraz ustawionych za nim w kilku rzędach ludzi. Wszyscy noszą marynarskie mundury. Co najciekawsze, u dołu widoczne są nazwiska. Wszyscy stoją na tle dość sporego budynku.

Tu zwracamy się do Czytelników: być może przy pomocy nazwisk lub innych szczegółów widocznych na zdjęciu będą Państwo potrafili ustalić, kogo no przedstawia (jaką jednostkę) i gdzie je wykonano. Na tej podstawie prawdopodobnie można będzie odtworzyć historię tej jednostki. Czy ma coś wspólnego z Czaplinkiem, dawnym Tempelburgiem? Czy ktoś rozpoznaje budynek znajdujący się w tle? Wiemy ze starych fotografii, że bardzo duży obiekt znajdował się przed wielu laty w pobliżu jeziora. Czy może chodzić o ten sam budynek, czy może jest to zupełnie inne miejsce?

Prosimy o wszelkie informacje! Przysyłajcie je poprzez formularz, który zapewni otrzymanie Certyfikatu uczestnictwa w Akcji (tym, którzy jeszcze go nie mają): http://jeziorotajemnic.pl/zglos-informacje/

Pizzeria Los Americanos: http://www.los-americanos.pl/

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują