To bomba: „Sławogród” otwiera Centrum Informacji o Jeziorze Tajemnic!

1 To w tej hacie będzie Centrum Informacji o Jeziorze TajemnicJEZIORO TAJEMNIC. W dniu 8 lipca 2017 r. podczas „I Pikniku Naukowego – Jezioro Tajemnic” w pobliżu otwarte zostanie Centrum Informacji o Jeziorze Tajemnic. Stworzył je Michał Uliński, właściciel znajdującej się w Czaplinku repliki średniowiecznego grodu. Na miejscu będą wszelkie informacje, multimedia oraz gadżety z logo akcji do kupienia.

– O to właśnie chodziło w akcji Jezioro Tajemnic – komentuje na gorąco Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – My jako powiat drawski nadajemy jej rozpęd i pewną formę rozgłosu. Jednak to od przedsiębiorców zależy, czy potrafią wykorzystać stworzoną markę i rozwinąć przy jej pomocy swoje biznesy. „Sławogród” czyni to doskonale, z dużą dbałością o szczegóły i determinacją. Oby więcej takich przedsięwzięć. Przypominam, że logo Akcji dostępne jest za darmo, po wypełnieniu prostego wniosku znajdującego się na stronie internetowej tego projektu.

                Jak będzie wyglądało Centrum? Oczywiście nawiązywać będzie do średniowiecznych wątków związanych z Akcją.

– Postanowiliśmy przeznaczyć jedną z chat w Sławogrodzie o wymiarach 5×5 metrów na wystawę multimedialną o akcji – tłumaczy M. Uliński. – W środku znajdować się będą zdjęcia z akcji oraz wyświetlany będzie film informacyjny. Turysta odwiedzający Sławogród będzie mógł dowiedzieć się z wystawy oraz od naszych przewodników czym jest Jezioro Tajemnic i dowiedzieć się czegoś na temat artefaktów historycznych odnalezionych w trakcie poszukiwań.

Podczas otwarcia zostaną zaprezentowane także dłubanki, które niedawno wykonali w ramach Akcji oraz praktyk studenci z Trójmiasta.

Serdecznie polecamy wizytę w „Sławogrodzie”, który jest aktywnym partnerem Akcji „Jezioro Tajemnic” i jednym ze sponsorów nagrody głównej za „U-boota” z jeziora Drawsko, wynoszącej obecnie aż 100 000 zł!  http://www.slawogrod.eu/cms/

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują