Zlot Poszukiwaczy Skarbów

Pałac Siemczyno. Fot. Adam MyśkówJEZIORO TAJEMNIC. Już w ostatni weekend kwietnia 2017 roku w Pałacu Siemczyno odbędzie się V Zlot Poszukiwaczy Skarbów „Jezioro Tajemnic i Kocioł Świdwiński”. Zapisy trwają!

Ostatni, październikowy Zlot, obfitował w liczne odkrycia. Poszukiwacze natrafili na rozmaite ślady przeszłości zarówno na lądzie, jak i pod wodą, zaś archeologowie z koszalińskiego Muzeum zyskali bardzo dożo bezcennego materiału badawczego. Pojawiło się sporo relacji w mediach, w tym m.in. w Teleexpressie. Każdy zlotowicz otrzymał Certyfikat Uczestnika Akcji „Jezioro Tajemnic”, który osobiście wręczał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

Miejscem zlotu jest teren „Pałacu Siemczyno” w miejscowości o tej samej nazwie (kilka kilometrów od Czaplinka) oraz tereny należące do właścicieli Pałacu. Termin: 28 – 30 kwietnia br.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 530-355-300 – lub pisząc na adres oladelorm@gmail.com oraz na profilu „Zlotu”:

https://www.facebook.com/events/676035009249272/

O niektórych tajemnicach „Pałacu” dowiedzieć się można z programu ADVENTURE HD „Zanurzenie” (Patrona Medialnego Akcji): https://www.youtube.com/watch?v=jTQJ5E5jTVA Zapraszamy do udziału!

Zdjęcia: Adam Myśków.


 kociol-swidwinski-jezioro-tajemnic-plakatJEZIORO TAJEMNIC. Zlot Poszukiwaczy Skarbów pod nazwą „Kocioł Świdwiński – Jezioro Tajemnic” odbędzie się już na początku października w Siemczynie (gmina Czaplinek). Każdy zlotowicz otrzyma Certyfikat Uczestnictwa w Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Będą także inne niespodzianki.

To już czwarta edycja Zlotu. Impreza odbędzie się w dniach 7 – 9 października 2016 r. Jest kontynuacją „Kotła”, który odbywał się dotąd w Świdwinie.

– Tym razem, i mam nadzieję nie ostatnim, poszukiwacze będą działać w ramach Akcji „Jezioro Tajemnic” – mówi Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – Będą zadania naziemne, a dla chętnych, także i część podwodna. Chcemy, aby ten niezwykle interesujący zlot odbywał się dwa razy w roku, każdej wiosny i jesieni.

W tej chwili trwa ustalanie szczegółowych celów dla tej Misji. Będą one związane z jeszcze nierozwiązanymi zagadkami okolic „Jeziora Tajemnic” i burzliwej historii regionu, w tym Siemczyna.

Organizatorami Zlotu są: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Szkoła Nurkowania ANDAtek, zaś współorganizatorami Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz i Stowarzyszenie Miłośników Nurkowania Wrakowego „Wrakersi”. Patronat medialny nad tym przedsięwzięciem zadeklarowali dotąd: Miesięcznik „Odkrywca”, „Podwodny Świat”, „Magazyn Drawski” oraz „Nuras”.

Poszukiwacze stacjonować będą w Pałacu Siemczyno, gdzie odbędzie się większość działań i który jest jednym z Partnerów Akcji „Jezioro Tajemnic” oraz sponsorów nagrody za wydobycie i przekazanie Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim historycznego okrętu podwodnego (tzw. u-boota) prawdopodobnie zatopionego w jeziorze Drawsko. Dla chętnych możliwe będzie także grupowe zwiedzanie Pałacu Siemczyno z przewodnikiem oraz Skansenu Grodziska Wczesnośredniowiecznego „Sławogród” – od niedawna  również Partnera Akcji „Jezioro Tajemnic”. Do dyspozycji będą także 2 motorówki i kilka łodzi wiosłowych. Będzie można z nich skorzystać w ramach wpisowego.

UWAGA: istnieje możliwość wystawienia stoiska swojej firmy na terenie Zlotu.

Wszelkie informacje organizacyjne można uzyskać pod numerem telefonu: 530-355-300 lub pisząc na adres darekdelorm@interia.pl  .

Szczegółowy program Zlotu:

https://www.facebook.com/events/230236664041144/

EFEKTY ZLOTU: http://jeziorotajemnic.pl/zlot-byl-niesamowity/

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują