Rejsy po jeziorze Drawsko


Rejsy historycznym statkiem

zd4„Róża Wiatrów” to największa jednostka na jeziorze Drawsko, połączenie wycieczkowca z restauracją.

Statek ma niesłychaną wręcz historię. Była to pływająca salonka Hermana Goeringa. Na dziobie była jego prywatna kajuta, zaś tylna część przeznaczona była dla gości, gdzie odbywały się przyjęcia i uczty myśliwskie. Pod koniec wojny statek został zatopiony, a wkrótce po niej wydobyty i ponownie eksploatowany przez Polskę. Portem macierzystym „Róży Wiatrów” jest Czaplinek.

Armator przyjmuje rezerwacje na  rejsy turystyczne, wycieczki zorganizowane i indywidualne. Na trasie jednostki znaleźć się mają Czaplinek, Stare Drawsko, Wyspa Bielawa, Wyspa Kormoranów i Siemczyno. Planowane są rejsy edukacyjne szlakiem Grodzisk średniowiecznych nad jeziorem Drawsko, jak również komercyjne i imprezy okolicznościowe. Możliwe są również inne opcje, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej: www.muzeum-motoryzacji.com.pl  oraz www.drahim.pl, czy zarezerwować mailowo: retro@muzuem-motoryzacji.com.pl, drahim@op.pl lub osobiście, bądź telefonicznie w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, na Zamku Drahim w Starym Drawsku. Bilety dostępne będą również na samej jednostce. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 504-150-817.

Statek pływał będzie w miesiącach od maja do września. Bilet ulgowy 10 zł, bilet grupowy 10 zł, bilet normalny 15 zł.

„Zamek Drahim” w Starym Drawsku jest jednym ze sponsorów nagrody za wydobycie z jeziora Drawsko i przekazanie w uzgodniony sposób Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim wraku historycznej łodzi podwodnej z okresu II Wojny Światowej lub wcześniejszego.

Więcej: http://www.drahim.pl/


PERKOZ

 


Rejsy po jeziorze Drawsko nowym katamaranem zasilanym  elektrycznie.

Katamaran może zabrać 9 osób + sternik. Dzięki ekologicznemu napędowi, można podziwiać piękne widoki w zupełnej ciszy. Na pokładzie znajduje się radio z bluetooth oraz lodówka na zimne napoje.

Więcej informacji

 

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują