Znaleziska z parku

Dół - to w rzeczywistości stare zasypane szambo z czasów PRLJEZIORO TAJEMNIC. Co znaleziono w parku przy czaplineckim LO? W czasach niemieckich miała tam być strzelnica. Natrafienie na setki przestrzelonych łusek namacalnie potwierdza te informacje.

Po strzelnicy pozostał ślad w postaci szerokiego rowu, kilkadziesiąt metrów od budynku obecnej szkoły. Ćwiczenia tam się odbywające to nieodłączny element miejskiej legendy dotyczącej działalności Kriegsmarine w dawnym Tempelburgu. Przypomnijmy, że niedawno Miesięcznik „Odkrywca” (jeden z Patronów Medialnych Akcji) opublikował odnalezioną u kolekcjonera w USA fotografię z 1939 r. przedstawiającą banderę tej formacji zatkniętą na maszcie przed placówką.

Co jeszcze znaleziono naprzeciw LO? Tajemniczy murowany dół, który w pierwszej chwili wydawał się schronem, okazał się po prostu dawnym szambem (z czasów PRL). Ziemia odsłoniła także kilka innych drobiazgów, które prezentujemy na zdjęciach. Wśród nich klamrę, fragmenty jakichś instalacji hydraulicznych, czy aluminiowo – ołowiany kapsel. Może ktoś z Czytelników je rozpozna? Albo posiada zdjęcie obiektów dawnej strzelnicy? Prosimy o informacje: http://jeziorotajemnic.pl/zglos-informacje/

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują