Z ostatniej chwili: niezidentyfikowane obiekty wykryte na dnie!

1 foto tytułowe

Łukasz Ogiński z Bazy Nurkowej „OCTO” nad jeziorem Drawsko nadesłał zdjęcia ze skanowania dna tego akwenu. Grupa nurków pracowała na jeziorze m.in. w ostatni weekend (9 kwietnia 2016 r.).

Jeszcze nie wiemy, czym są zagadkowe przedmioty widoczne na dostarczonych obrazach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ustalenia!

Zachodniopomorskie centrum techniki nurkowej rozpoczęło swoją działalność w marcu 2005r. Głównym celem firmy jest rozpropagowanie nurkowania jako formy turystyki i rekreacji. Szkolenia nurkowe prowadzone są w systemie padi. Baza nurkowa OCTO znajduje się w Czaplinku nad jeziorem Drawsko, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Drawtur”. (za: http://www.bazaocto.pl/)

Mamy komentarz z Bazy Nurkowej do znalezisk z jeziora Drawsko!

W związku z coraz większym zainteresowaniem odkrywaniem tajemnic jeziora drawskiego do działań włączyła się ekipa bazy nurkowej OCTO z Czaplinka wraz z zaprzyjaźnionymi płetwonurkami-ratownikami z WOPR-u z Rogoźna. Ostatnie weekendy poświęciliśmy na kalibrowanie sonaru i pierwszych skanach jeziora. Już pierwsze wypłynięcia pozwoliły na potwierdzenie znanych nam ciekawych miejsc, a także odkrycie nowych intrygujących, które teraz czekają na rozpoznanie podczas przewidywanych na następne tygodnie nurkowań. Charakterystyczne obrazy z sonaru bocznego nie pozostawiają złudzeń, że przy jego użyciu jesteśmy w stanie odkrywać pod wodą wraki łodzi, konary drzew i…. No właśnie. Co jeszcze kryje przed nami jezioro? Tego jeszcze nie wiemy. Ale pytamy, szukamy, a wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnych eksploracji zarówno z łodzi jak i pod wodą.

pozdrawiamy

Baza Octo i WOPR Rogoźno

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują