Czyżby namiar na U-boota?

Heht - mini uboot. Fot. Karaya.plJEZIORO TAJEMNIC. Jakiś czas temu dotarła do nas dość nietypowa informacja dotycząca poszukiwanego w jeziorze Drawsko okrętu podwodnego.

– Witam. Chciałam podzielić się taką informacją. Moj tato pracował wiele lat temu na ośrodku wczasowym, a tam był kierownikiem fajny człowiek, który nurkował. Podobno opowiadał, że widział łódź w położeniu mniej więcej na wprost plaży. Podobno dno jeziora ma tam jakąś „górkę”. Łódź ma leżeć dość głęboko. Tyle słyszałam na ten temat (…). Nie wiem, czy przydadzą się te informacje.

List nadesłany elektronicznie podpisano „Małgorzata W.”. Niestety, brak w treści bliższych informacji o kogo, jaki ośrodek i o jakie lata chodzi. Czy informacja o lokalizacji wraku odnosi się do tzw. „Górki Hojdysa” położonej w pobliżu jednego ze znanych ośrodków w Czaplinku przy ul. Pięciu Pomostów? Nurkowie i żeglarze regularnie donoszą, że dno jezioro Drawsko ma bardzo skomplikowaną budowę geologiczną, zaś dno usłane jest licznymi i bardzo stromymi wzniesieniami.

Stanisław Hojdys (1915-1989) jako wojskowy osadnik, trafił na ziemie odzyskane i tak znalazł się w Czaplinku. Prowadził wraz z żoną gabinet stomatologiczny. Był jednym z pierwszych wędkarzy, który łowił na Jeziorze Drawsko mając do dyspozycji mapę głębokościową jeziora. Jedna z podwodnych „górek” do dziś nosi nazwę od Jego nazwiska.

Z ciekawostek Jego życiorysu należy przytoczyć fakt, że zdał maturę w szkole im. Marcina Wadowity w Wadowicach i był starszym kolegą szkolnym Karola Wojtyły – późniejszego Papieża Jana Pawła II, wspólnie m.in. budowali schronisko na górze Leskowiec, gdzie do dziś upamiętnia ten fakt okolicznościowa tablica.

Czy ktoś z Czytelników posiada informacje, bądź kontakty, do osób wymienionych w doniesieniu? Prosimy o sygnały – informacje nagradzamy specjalnymi Certyfikatami: http://jeziorotajemnic.pl/zglos-informacje/

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują