W czwartek rekonesans nad jeziorem Drawsko

logo_UAM

W ramach prowadzonej przez powiat drawski Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic” w najbliższy czwartek  (12 maja 2016 r.) do Czaplinka przybędzie 55 – osobowa grupa rekonesansowa z Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania. 

Grupie, w skład której wchodzić będzie 51 studentów i 4 pracowników Instytutu Historii UAM, przewodzić będzie Prorektor UAM Prof. Dr hab. Zbigniew Pilarczyk, Kierownik Zakładu Historii Wojskowej Instytutu Historii UAM. Towarzyszyć mu będzie kadra Zakładu, Prof. Dr hab. Maciej Franz, Dr Bartosz Kruszyński oraz Dr Karol Kościelniak.

Agenda wydarzenia przewiduje m.in. panel dyskusyjny p.t. „Jezioro Tajemnic” (godz. 16.30 w siedzibie LO w Czaplinku, przy ul. Parkowej 2), który poprowadzi Dr Łukasz Gładysiak ze Studia Historycznego „Huzar”, a także spotkanie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim oraz dyskusję na temat możliwości zacieśnienia współpracy między uczelnią, a uczestnikami Akcji. Od godz. 17.30 rozpocznie się spacer studyjny po Czaplinku, podczas którego zaprezentowanych zostanie kilka miejsc związanych z Akcją, które mogą stać się interesującym obiektem dalszych badań.

Kolejnego dnia uczestnicy wizyty przemieszczą się w poligonowe rejony powiatu, by uczestniczyć w obchodach 70-lecia Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Wizyta studyjna odbędzie się w ramach podpisanego 25 lutego 2016 r. przez Starostę Stanisława Kuczyńskiego trójstronnego porozumienia ze Studiem Historycznym „Huzar” z Koszalina oraz z poznańskim UAM-em. Przedmiotem porozumienia jest między innymi współpraca naukowa i organizacyjna w zakresie badań nad wydarzeniami historycznymi związanymi z jeziorem Drawsko. Strony porozumienia zadeklarowały wolę stałej współpracy merytorycznej w zakresie badań historycznych zmierzających do odkrycia historii jeziora, a także organizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze naukowym i popularnonaukowym, związanych zwłaszcza z historią regionalną. Uniwersytet udzielił także patronatu nad Akcją.

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują