Uczniowie bliżej morza

W maju br. uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego z Kalisza Pomorskiego wzięli udział w zajęciach z programowania i grafiki komputerowej, organizowanych przez Akademię Morską w Szczecinie, uczelnię, która objęła patronatem kaliskich informatyków.

Współpraca ze szczecińską Akademią Morską i utworzenie jej mundurowych klas patronackich w Kaliszu Pomorskim i Czaplinku rozpoczęło się od Akcji „Jezioro Tajemnic”.

Czterodniowy cykl zajęć z programowania C++ oraz grafiki 3D prowadził Zastępca Dyrektora Instytutu Technologii Morskich Akademii Morskiej dr inż. Łukasz Nozdrzykowski wspólnie z wykładowcą mgr inż. Magdaleną Nozdrzykowską. W trakcie lekcji uczestnicy zapoznali się m.in. z umieszczaniem kodu PHP w dokumencie HTML, tworzeniem formularzy HTML oraz obsługą danych użytkownika w skryptach PHP. Miłą odskocznią od skomplikowanych zajęć programistycznych były wykłady i ćwiczenia na temat grafiki 3D. Uczniowie tworzyli las, w którym na koniec zbudowali zamek.

Dzięki udziałowi w zajęciach w ramach Kontraktu Samorządowego, prowadzonych na wysokim poziomie przez wykładowców Akademii Morskiej w Szczecinie, młodzi ludzie mają szansę rozwinąć swoje informatyczne pasje oraz zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie programowania C++, co zaprocentuje w przyszłości podczas studiów na wyższych uczelniach, czy pracy zawodowej, np. w poszukiwanym na rynku pracy zawodzie programisty.

Mundurowe klasy patronackie w ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz Czaplinku to pokłosie współpracy z Akademią Morską w ramach Akcji Jezioro Tajemnic. To, czego się w nich nauczy młodzież, stanowić będzie świetną podstawę do studiowania na Akademii, a w perspektywie do przyszłościowych zawodów z wynagrodzeniem zdecydowanie wykraczającym ponad przeciętną.

Wizualnym wyróżnikiem klasy patronackiej są mundury wzorowane na umundurowaniu studentów AM, ufundowane przez drawskie Starostwo. Klasy będą realizowały szereg zajęć dodatkowych, wykraczających poza podstawę programową w ramach kontraktu samorządowego, projektu unijnego  prowadzonego przez Starostwo.

Strony Internetowe:

ZSP Kalisz Pomorski www.akademiamorskakalisz.pl

ZSP Czaplinek- klasa Patronacka:  www.akademiamorskaczaplinek.pl

Film z podpisania umowy z AM: https://www.youtube.com/watch?v=KD5L3RSjYfo

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują