Trwa trzeci sezon Jeziora Tajemnic

JEZIORO TAJEMNIC. W dniach 5-7.10.2018 odbyła się X misja Jeziora Tajemnic w III sezonie trwania Akcji.

Relacja Dariusza de Lorm, Ambasadora Jeziora Tajemnic: Tradycyjnie spotkaliśmy się w Internacie Czaplineckiego Liceum przy ul. Parkowej 2. Piątego października, przy obiadokolacji, ustalaliśmy szczegóły tej misji. Obmawialiśmy kolejne nurkowanie na głębokość ponad 80 metrów i zastanawialiśmy się nad kolejną misją, na której nurkowie mogliby zanurkować tak głęboko.

Rano, 6 października, podzieliliśmy się na trzy grupy i ruszyliśmy w teren wprowadzając w życie wczorajszy plan. Pierwsza grupa pojechała w miejsce, gdzie odbędzie się VIII Zlot Poszukiwaczy Skarbów „Kocioł Tajemnic”, aby przygotować łąki na przybycie uczestników. Druga ekipa spotkała się z właścicielami łodzi (które musimy wyczarterować na kolejną akcję), aby ustalić do kiedy łodzie kabinowe będziemy mogli używać i gdzie możemy je trzymać, aby były bezpieczne. Ostatnia, trzecia ekipa wyjechała nad jezioro Łęka, aby zanurkować i sprawdzić wizurę w tym ciekawym jeziorze.
Członkowie pierwszej i drugiej ekipy wrócili do internatu na godzinę 14:00, aby przygotować się do spotkania „Przy kawie o Jeziorze Tajemnic”.

Na spotkaniu przy kawie wspominaliśmy różne akcje, które odbyły się na przestrzeni ostatnich trzech lat, a było o czym opowiadać. Część akcji przypomniały nam filmy, które na spotkaniu mogliśmy obejrzeć. Opowieści przy kawie miały trwać maksymalnie dwie godziny, ku naszemu zdziwieniu ludzie chcieli słuchać o akcji, nie nudzili się, a rozmowy trwały blisko cztery godziny. Może to magia miejsca, smaczny tort i kawa zrobiły taką atmosferę, a może pasja ludzi, którzy opowiadali o swoich przeżyciach podczas misji JT. Ważne, że ludzie słuchali i angażowali się w dyskusję i opowiadania.
Po rozmowach przy torcie większość osób przybyłych na X misję JT udało się do kina w Złocieńcu. Do kina przybyła też trzecia ekipa, która robiła rozpoznanie w jeziorze Łęka. Gdy seans się już zakończył, wszyscy udaliśmy się do naszego sztabu w internacie, aby podsumować dzień i podzielić się refleksjami. Przy kolacji ustaliliśmy co, jak i kiedy z XI misją w „Otchłań jeziora Drawsko”. O szczegółach XI misji wkrótce na stronach Jeziora Tajemnic, ANDAtek i Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego Tempelburg.

W tej misji udział wzięli: Monika Kapczuk, Zosia Kapczuk, Norbert Piątkowski, Mariusz Kapczuk, Zbigniew Sapikowski, Sławomir Kolasiński, Agnieszka Renczkowska, Sławomir Skonieczny, Joanna Prorok, Piotr Janicki, Robert Patrzyński, Artur Cywka, Aleksandra de Lorm, Dariusz de Lorm, Paweł Nowakowski, Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, pracownicy Starostw Powiatowego w Drawsku, uczniowie Liceum oraz mieszkańcy Czaplinka.

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują