Templariusze powrócą do Czaplinka!

1 Wręczenie Certyfikatu uczestnictwa w Akcji. Po lewej Starosta Stanisław Kuczyński, po prawej Michał Uliński (Sławogród)

JEZIORO TAJEMNIC. To już razem 70 tysięcy złotych. Skansen „Sławogród” z Czaplinka podbija stawkę nagrody głównej o kolejne 5 tysięcy złotych. Deklaruje także partnerską współpracę w obszarach swojego szczególnego zainteresowania – działaniach związanych z wątkami średniowiecznymi Akcji. Zważywszy na arcyciekawą historię Templariuszy na terenie wokół jeziora Drawsko – z pewnością takie pojawią się w Akcji.

W piątek 26 sierpnia 2016 r. firma stała się kolejnym sponsorem nagrody w Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Podpisy pod dokumentami złożyli: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz reprezentant „Sławogrodu” Michał Uliński. Wydarzeniu, które miało miejsce w siedzibie Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim towarzyszyła kamera „Magazynu Drawskiego” (Red. Tomasz Jasyk) – jednego z Patronów Medialnych Akcji.

Krótko o „Sławogrodzie”: Jest on rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Wiernie oddane historyczne rekonstrukcje budynków i fortyfikacji działają na wyobraźnie jak wrota czasu. Po przekroczeniu bramy można przenieść się do świata naszych przodków, gdzie rozpocznie się nasza przygoda z przeszłością.

Sławogród nie jest zwykłym skansenem. Cała osada tętni życiem. Niedaleko palisady znajduje się zagroda ze zwierzętami, przy chacie rosną zioła, z których gospodyni robi wywary i leki. Grodziska pilnują dzielni wojowie, którzy odpierają ataki barbarzyńskich sąsiadów i obcych plemion. Na krośnie niewiasty tkają piękne materiały, a z kuźni sypią się bogato iskry, które wznieca kowal!

Możesz tu odwiedzić najstarszego i najmądrzejszego męża, który opowie ci o dawnych bogach i odsłoni przyszłość używając magicznych run. Stragany uginają się pod ciężarem bogatej oferty kupców, którzy zwożą towary ze wszystkich stron świata.

Obiekt znajduje się nad malowniczym jeziorem Drawskim w uroczej miejscowości Czaplinek (Zachodniopomorskie). (Źródło opisu: http://www.slawogrod.eu/cms/ )

Dotychczasowymi sponsorami głównej nagrody za odnalezienie i wydobycie wraku historycznego okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej lub wcześniejszego, przypuszczalnie spoczywającego na dnie jeziora Drawsko, są: Powiat Drawski, Gmina Czaplinek, Kabel Technik Polska sp. z.o.o., Hotel „Pałac Siemczyno” wraz z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie, ECN – Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego, World Technix ze Złocieńca, Centrum Reklamy Emen z Drawska Pomorskiego, supermarket Intermarché z Drawska Pom., firma „Moto –Styl” z Czaplinka, Przedsiębiorstwo Turystyczne wraz z Restauracją „Stary Drahim” w Starym Drawsku, Zakład Mięsny „Niedźwiedź” z Kalisza Pomorskiego, Pomorski Bank Spółdzielczy Świdwin, Diver Service s.c. oraz „Sławogród” z Czaplinka.

Polecamy film z wydarzenia:

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują