Tajemnice jak magnes

JEZIORO TAJEMNIC. Biskup Krzysztof Włodarczyk o Akcji „Jezioro Tajemnic”: To dobry pomysł. Niech to dzieło się rozwija i przyciągnie jak najwięcej osób!

Na zaproszenie Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego Jego Ekscelencja Biskup Krzysztof Włodarczyk odwiedził w poniedziałek 6 listopada 2017 r. Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Podczas wizyty, pośród innych zajęć, nie zabrakło też kilku chwil refleksji na temat najgłośniejszej Akcji Eksploracyjno – Historycznej w Polsce.

Ponieważ Pojezierze Drawskie, Czaplinek, Złocieniec, Drawsko Pomorskie, związane jest z osobą Karola Wojtyły, zadaliśmy pytanie właśnie o to. Późniejszy Papież przyjeżdżał m.in. do Czaplinka nad jezioro Drawsko, by wziąć udział w spływach kajakowych. Do dziś stoi dom, w którym się zatrzymywał. W czaplineckiej izbie muzealnej znajdują się narty, na których uczył się jeździć. Do  miejscowego kościoła sprowadzono również relikwie naszego Świętego. Wszystkie te wątki poruszone zostały w ramach prowadzonej przez powiat drawski Akcji „Jezioro Tajemnic”.

Zapytaliśmy, czy zdaniem Księdza Biskupa nagłośnienie tych spraw w ramach Akcji jest dobrym pomysłem na promocję Ziemi Drawskiej. Co usłyszeliśmy?

DOWIECIE SIĘ Z MATERIAŁU WIDEO:

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują