Święto Drawy po raz III

JEZIORO TAJEMNIC. Miniona sobota  była czwartym dniem obchodów „Święta Drawy”. Nie zabrakło stoiska „Jeziora Tajemnic”.

To by la trzecia już edycja Święta Drawy. Tradycyjnie odbywa się w ostatni weekend lipca w Złocieńcu. To szczególny czas dla mieszkańców tego miasta i gminy, dla osób goszczących na terenie Pojezierza Drawskiego oraz dla wszystkich innych zainteresowanych wydarzeniem. To czas dobrej zabawy, radości, spotkań i integracji lokalnego środowiska, jak również możliwość zaprezentowania złocienieckiego potencjału twórczego i miejscowych inicjatyw społeczno – kulturalnych. Święto Drawy stanowi też świetną okazję do podkreślenia i promowania walorów naturalnego środowiska. Nie brakuje na nim jarmarków rękodzieła lokalnych twórców, barwnego korowodu mieszkańców i gości, a także wieczornych koncertów plenerowych i szeregu atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Pomimo upału wystawcy oraz goście nie zawiedli. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających Jarmark  cieszył się zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim konkurs wiedzy o Akcji „Jezioro Tajemnic”. Uczestnicy chętnie słuchali o zagadkach jeziora, a przy okazji mogli wylosować ciekawe nagrody. Zarząd Powiatu Drawskiego wsparł organizację imprezy kwotą 5.000,00 zł.

Oczywiście, to nie była jedyne wydarzenie tego dnia. Od samego rana na złocienieckim deptaku rosły jak grzyby po deszczu kolorowe stoiska z różnymi atrakcjami. Lokalni przedsiębiorcy i miejscowi artyści prezentowali swoje dzieła i produkty. Wśród wystawców można było odnaleźć wyroby z gliny, tkane na krosnach gobeliny, obrazy, maskotki, poduszeczki i wiele innych. Największym powodzeniem cieszyły się jednak stoiska gastronomiczne. Można  było spróbować sałatki z wędzonym pstrągiem, oryginalnego smalcu z uklei oraz prawdziwej wojskowej grochówki, którą serwowali żołnierze z 2 Brygady Zmechanizowanej.

Jarmark uświetniły występy lokalnych zespołów muzycznych takich jak „Darskowiacy” oraz aktora i piosenkarza Lecha Dyblika. Dla najmłodszych uczestników przygotowano takie atrakcje jak zamki dmuchane, wata cukrowa oraz hit tego lata – spiralne frytki.

Jarmark był doskonałą okazją do zaprezentowania swoich wyrobów przez regionalnych artystów i przedsiębiorców, był to również czas dobrej zabawy, radości, spotkań i integracji lokalnego środowiska.

 W Internecie można znaleźć bardzo szeroką ofertę organizacji spływów rzeką Drawą, po której pływał sam Karol Wojtyła – późniejszy Papież. To również ulubiona rzeka podróżnika Aleksandra Doby. Polecamy!

FILM: https://www.facebook.com/www.wojciechwojcik/videos/1129121033911051/

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują