„Sławogród” otworzył Centrum Informacji o Akcji Jezioro Tajemnic

1 OtwarcieJEZIORO TAJEMNIC. W sobotę 8 lipca 2017 r. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz ze współwłaścicielką „Sławogrodu” Anną Adamczyk dokonali uroczystego otwarcia Centrum Informacji o Akcji Jezioro Tajemnic.

Otwarcie odbyło się w ramach „I Pikniku Naukowego – Jezioro Tajemnic”. Centrum znajduje się w Czaplinku, w obrębie „Sławogrodu”, który jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Dostępne są tam wszelkie informacje o „Jeziorze Tajemnic”, możliwość obejrzenia specjalnego filmu oraz wykwalifikowani przewodnicy, którzy służą informacją. Na miejscu można zaopatrzyć się w gadżety z unikalnym logo Akcji.

„Centrum” ulokowano w jednej z chat znajdujących się na terenie warowni. Nawiązuje do średniowiecznych wątków związanych z Akcją, w tym licznych znalezisk sprzed wieków, jak elementy biżuterii czy dłubanki, ciągle spoczywające na dnie jeziora Drawsko.

„Sławogród” jest aktywnym partnerem Akcji „Jezioro Tajemnic” i jednym ze sponsorów nagrody głównej za „U-boota” z jeziora Drawsko, wynoszącej obecnie aż 100 000 zł! http://www.slawogrod.eu/cms/

Przypominamy, że logo Akcji dostępne jest za darmo, po wypełnieniu prostego wniosku znajdującego się na stronie internetowej tego projektu ( http://jeziorotajemnic.pl/pobierz-logo/ ). Można z niego swobodnie i bez opłat korzystać do celów biznesowych, w tym do oznaczania różnego rodzaju produktów. Gadżety związane z „Jeziorem Tajemnic” można obecnie kupić w „Sławogrodzie” w Czaplinu, a także w firmie „Emen” w Drawsku Pomorskim, która również jest jednym ze sponsorów nagrody głównej w Akcji.

 

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują