Pałac Siemczyno już w 3D!

palac3dJEZIORO TAJEMNIC. To już czwarty model 3D opracowany przez członków Koła Naukowego „Metiri” z Akademii Morskiej ze Szczecina w ramach Akcji „Jezioro Tajemnic”.

– Był to pierwszy wyjazd naszego Koła do Pałacu w Siemczynie i zdecydowanie nie ostatni – podkreśla uczestniczka wyprawy Marta Machowska.

O stopniu skomplikowania prac, które przeprowadzono w Siemczynie, świadczy liczba ich uczestników. Byli tam studenci: Klaudia Najdecka II GIK, Ilona Garczyńska II GIK, Aleksander Pietrzak III GIK, Marta Machowska III GIK, Piotr Koziarek III GIK, Marek Demczyna III GIK, Emilia Chmielarza III GIK, Agata Kępowicz III GIK, Roman Hałaburda IV GIK, Monika Metynowska IV GIK, Anita Adler (Szcześniak) IV GIK, Aneta Bochunewicz IV GIK oraz Krzysztof Górzyński III GIK.

Po kliknięciu w link należy chwilę zaczekać, aż program się załaduje. Po chwili model „Pałacu Siemczyno” będzie gotowy do oglądania. Jak wyjaśnia dr Grzegorz Stępień, który opiekował się Kołem, powiększanie odbywa się scrollem myszki, a obracanie 3D – trzymając lewy klawisz myszki i poruszając nią.

Zapraszamy w wirtualną podróż po pełnym tajemnic i historycznych zagadek Pałacu Siemczyno, który jest kreatywnym partnerem Akcji „Jezioro Tajemnic” i jednym ze sponsorów nagrody głównej za „U-boota” z jeziora Drawsko.

Model 3D Pałacu w Siemczynie opublikowany na portalu SketchFab:

 

Szczegółowy przebieg prac i zastosowane techniki zostały drobiazgowo omówione w tym artykule AM: http://ig.am.szczecin.pl/index.php/230-wyjazd-kola-naukowego-geodezji-i-kartografii-metiri-do-palacu-w-siemczynie

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują