Nagroda ze smakiem

DSC_8243

JEZIORO TAJEMNIC. Zgodnie z zapowiedziami organizatora Akcji „Jezioro Tajemnic” Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego nagroda za „U-boota” ciągle rośnie. Nowy sponsor to tym razem przedsiębiorca z Kalisza Pomorskiego. Zakład Mięsny „Niedźwiedź” podbija stawkę do 60 tysięcy złotych.

Uroczyste podpisanie deklaracji zwiększenia puli nagrody odbyło się przy okazji prezentacji wstępnych wyników badań fragmentu jeziora Drawsko wykonanych przez Akademię Morską.

– Jesteśmy podekscytowani tym co zobaczyliśmy – tłumaczy decyzję o przystąpieniu do Akcji Adam Niedźwiedź. – Prezentacja była pełna emocji, pełna uniesień. Jesteśmy pewni, że coś znajdziemy. Metodyka badań, podejście naukowe – zafascynowały nas.

W piątek 8 lipca 2016 r. właściciel firmy Zakłady Mięsne Niedźwiedź – Janusz Niedźwiedź podpisał deklarację o zwiększeniu puli nagrody o kolejne 5 tys. zł. W tym samym czasie odbyła się dyskusja podsumowująca badania przeprowadzone w zatoce Henrykowskiej (zwanej też Siemczyńską) przez koło naukowe Akademii Morskiej oraz Szkołę Nurkową Andatek w ramach „Misji Siemczyno”.

Dotychczasowymi sponsorami nagrody są:  Powiat Drawski, Gmina Czaplinek, Kabel Technik Polska sp. z.o.o., Hotel „Pałac Siemczyno” wraz z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie, ECN – Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego oraz World Technix ze Złocieńca, Centrum Reklamy Emen z Drawska Pomorskiego, supermarket Intermarché z Drawska Pom., firma „Moto –Styl” z Czaplinka, Przedsiębiorstwo Turystyczne wraz z Restauracją „Stary Drahim” w Starym Drawsku, Zakład Mięsny „Niedźwiedź” z Kalisza Pomorskiego i Pomorski Bank Spółdzielczy Świdwin.

Krótko o Zakładzie Mięsnym Niedźwiedź

To firma rodzinna, funkcjonuje na rynku od 1996r . Siedziba firmy mieści się w Kaliszu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie). Przedmiotem działalności zakładu jest dostarczanie klientowi szerokiego asortymentu mięs i wędlin. Integralną częścią zakładu produkcyjnego jest własna ubojnia, która umożliwia kompleksowy nadzór nad jakością pozyskiwanego z rynku surowca. Firma bazuje na surowcu krajowym (w przeważającej większości z terenu województwa zachodniopomorskiego).

Zakład jest w pełni dostosowany do wymogów stawianych przez Unię Europejską.
Według przepisów weterynaryjnych posiada kategorię „A”, która umożliwia mu eksport swoich produktów do wszystkich krajów UE. Na terenie zakładu znajduje się akredytowane laboratorium diagnostyki włośnicy. Zakład posiada wdrożone systemy HACCP, GHP  i GMP umożliwiające zapewnienie klientowi najwyższej jakości produktów.

Długoletnie doświadczenie, stały nadzór służb weterynaryjnych i wykorzystanie zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń pozwala na oferowanie produktu wysokiej jakości w przystępnej cenie. http://www.zmniedzwiedz.pl/index.html

DSC_8224

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują