Nagroda w górę!

Moment podpisania deklaracji o zwiększeniu nagrody za u-boota

JEZIORO TAJEMNIC. Nieustanie rośnie nagroda za odnalezienie i wydobycie „U-Boota” z jeziora Drawsko. Starosta Stanisław Kuczyński przyjął taką deklarację we wtorek, 12 kwietnia br. od przedstawiciela Hotelu „Pałac Siemczyno” Adama Andziaka i Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie, miłośnika historii regionalnej – Bogdana Andziaka. Pula wynosi obecnie 20 tysięcy złotych. Być może w Siemczynie w przyszłości powstanie także baza nurkowa.

Położony nad Zatoką Henrykowską przy „Jeziorze Tajemnic” kompleks turystyczny oraz konferencyjno – wypoczynkowy Hotel Pałac Siemczyno Adam Andziak, a także reprezentowane przez Bogdana Andziaka Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie, zadeklarowało nawiązanie współpracy z Powiatem Drawskim w ramach Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic”.

Oprócz wniesienia udziału do puli nagrody za wydobycie i przekazanie Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim wraku historycznego okrętu podwodnego (tzw. U-Boota) prawdopodobnie zatopionego w jeziorze Drawsko, przeprowadzono rozmowy na temat zaangażowania „Pałacu” w rozwój turystyki nurkowej na Pojezierzu Drawskim. Nie jest wykluczone, że pod patronatem „Jeziora Tajemnic” w Siemczynie powstanie baza nurkowa mająca na wyposażeniu profesjonalną sprężarkę do napełniania butli powietrzem. Z pewnością poinformujemy o takim wydarzeniu.

 

Krótko o Stowarzyszeniu w Siemczynie:

Członkowie Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie od wielu lat podejmują aktywne działania na rzecz zwiększenia i promowania atrakcyjności turystycznej regionu Pomorza Zachodniego ze szczególnym uwzględnieniem Pojezierza Drawskiego, reaktywowania i promowania rzemiosł ginących, a także działania na rzecz aktywizacji kulturowej mieszkańców. Propagują działania na rzecz opieki nad zabytkami i pomnikami przyrody oraz ochrony środowiska, promują polską kulturę i historię na świecie poprzez  działalność edukacyjną i dydaktyczną w zakresie polskiej, europejskiej i światowej kultury, sztuki i tradycji. Swe cele realizują przede wszystkim poprzez organizowanie spotkań, konferencji i szkoleń, akcji porządkowania, renowacji, zabezpieczania obiektów zabytkowych i ich otoczenia a także przedsięwzięć dotyczących gromadzenia i zabezpieczania dokumentów historycznych.

Pałac w Siemczynie – wzniesiony został w latach 1722-26 przez Henninga Berndta von Goltza, w stylu klasycystycznym, wraz z pięknym, stylowym parkiem z epoki oraz przypałacowym folwarkiem. Wnętrza urządzone zostały w konwencji barokowej. Od 1999 roku jest własnością rodziny Andziak. Obecnie wchodzi w skład kompleksu turystycznego oraz konferencyjno – wypoczynkowego. Dla amatorów wypoczynku na wsi zaoferowano świeżo oddane do użytku komfortowo wyposażone pokoje typu hotelowego i komfortowe apartamenty z aneksami kuchennymi.

http://www.palacsiemczyno.pl/index.php?lang=pl

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują