Nagroda jak w banku. A potem do restauracji!

DSC_8069JEZIORO TAJEMNIC. Nowi sponsorzy nagrody głównej w ramach Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic” organizowanej przez Powiat Drawski to Pomorski Bank Spółdzielczy Świdwin oraz Przedsiębiorstwo Turystyczne wraz z Restauracją „Stary Drahim” w Starym Drawsku.

– Stawka przekroczyła symboliczne 50 tysięcy. I poszybowała wyżej – relacjonuje Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i dodaje tajemniczo: – Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec.

W ostatnią środę, 6 lipca br. nagroda za wydobycie i przekazanie Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim historycznego okrętu podwodnego (tzw. u-boota) prawdopodobnie zatopionego w jeziorze Drawsko osiągnęła pułap 55 tysięcy złotych. Oba wymienione podmioty zadeklarowały swój udział do puli nagrody i złożyły deklaracje opiewające na 5 tys. zł każdy.

– Z rzeczowego punktu widzenia powinna być konkretna odpowiedź na pytanie, czy w jeziorze są u-booty, czy ich nie ma. Tymczasem takiej odpowiedzi brakuje. Stąd pytanie: dlaczego? – zastanawia się Krzysztof Drapała, Prezes Zarządu Banku. – Nic nie jest wykluczone, dopóki nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Drugi ze sponsorów włączył się w Akcję już wcześniej: „Stary Drahim” to jedyna na świecie restauracja serwująca „Ubooty z jeziora Drawsko” – oryginalne dania rybne nawiązujące do jednego z wątków „Jeziora Tajemnic”. Właściciel restauracji Ryszard Swęd wskazuje, że jest to danie przyrządzone wyłącznie z okolicznych ryb.

Krótko o Pomorskim Banku Spółdzielczym:

PBS z siedzibą w Świdwinie wspólnie z 206 zrzeszonymi Bankami Spółdzielczymi tworzy Spółdzielczą Grupę Bankową. Posiada sieć 13 placówek bankowych – w tym w Czaplinku. Dysponuje ponad 60 letnim doświadczeniem, a do dyspozycji oddaje bazę świetnie przygotowanego personelu. Bank umożliwia klientom dostęp do środków pieniężnych poprzez 3000 bezprowizyjnych Bankomatów oraz 10 własnych bankomatów. Reprezentuje polski, budowany od wielu pokoleń, kapitał i działa na podstawie przejrzystych zasad. Znajomość Klienta, wieloletnia współpraca i bezpośrednie relacje, zarówno z Klientem indywidualnym, jak i przedsiębiorstwami, to rękojmia bezpiecznego funkcjonowania Pomorskiego Banku Spółdzielczego. http://www.pomorski-bs.pl/o-banku/oddzialy.html

Krótko o restauracji Stary Drahim:

„Stary Drahim” – to przedsiębiorstwo turystyczne i restauracja pięknie położona w Starym Drawsku nad jeziorem Drawsko. Jest to jak dotąd jedyna na świecie restauracja serwująca „Ubooty z jeziora Drawsko”. Drugi raz z rzędu zwyciężyła w plebiscycie na najpopularniejszą restaurację regionu organizowanym przez jednego z Patronów Akcji „Jezioro Tajemnic” – Głos Koszaliński. Restauracja zapewnia pełną obsługę gastronomiczną, której podstawą jest dobra polska kuchnia. Ponad 20 letnie doświadczenie w branży gastronomicznej gwarantuje wysoką jakość usług. W menu znajdziemy oprócz tradycyjnych dań kuchni polskiej – dania z dziczyzny (dzik, jeleń, sarna), pyszne ryby z jeziora Drawsko (sielawa, sieja, okoń, lin…), jak również własne pierogi czy ciasta pieczone w restauracji. Firma organizuje także catering oraz imprezy okolicznościowe, w tym chrzciny, komunie, wesela, bankiety, kolacje firmowe i inne przyjęcia rodzinne i biznesowe. http://starydrahim.pl/

Film z podpisania deklaracji sponsorskich:

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują