Można bezpłatnie korzystać z logo!

logo-jezioro-tajemnic-smallJEZIORO TAJEMNIC A BIZNES. Organizator Akcji Eksploracyjno – Historycznej Jezioro Tajemnic umożliwia korzystanie z jej logo, na przykład do produkcji i sprzedaży różnego rodzaju gadżetów. To nic nie kosztuje.

Warunkiem udzielenia zgody na bezpłatne korzystanie z logo akcji, do celów zarówno komercyjnych jak i niekomercyjnych, jest złożenie do drawskiego Starostwa bardzo prostego wniosku.

– Mile widziane będą także inne przedsięwzięcia związane z naszą akcją – wskazuje Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – Jeżeli na przykład w menu restauracji pojawią się nazwy potraw nawiązujące do „Jeziora Tajemnic”, chętnie napiszemy o takiej inicjatywie, jeżeli tylko otrzymamy o niej informację. Nagrodą będzie też Certyfikat uczestnictwa w Akcji.

Na wspomnianym druku, oprócz danych wnioskodawcy (np. firmy, organizacji pozarządowej, czy samorządu),  należy podać zamierzony sposób wykorzystania logo. Mogą to być koszulki, kubki, czapki, breloczki, magnesy lub dowolne inne przedmioty i pamiątki, które chętnie nabywają nie tylko turyści odwiedzający pojezierze drawskie. Nie ma też przeszkód, aby logo to znalazło się na stronach internetowych wszystkich zainteresowanych podmiotów.

Co dalej? Jak dodaje Starosta, odnosząc się do korzyści z „szumu medialnego”, który stał się udziałem akcji:

– Po cichu liczę, że „Jezioro Tajemnic” pobudzi ducha przedsiębiorczości w różnych jej obliczach. Jeżeli temat zainteresuje środowiska zajmujące się eksploracją, można będzie liczyć na obłożenie miejsc noclegowych. Tak się stało np. w Wałbrzychu. Prócz hotelarzy, zarabiać zaczęli przewodnicy tworzący tematyczne trasy, a także producenci wszelkiej maści pamiątek i gadżetów. Wiadomo, że np. z Pizy koniecznie trzeba przywieźć figurkę krzywej wieży, zaś z Torunia pierniki. A z Pojezierza Drawskiego? No właśnie…

Wzór wniosku o udzielenie bezpłatnej zgody na używanie logo znajduje się w zakładce „Akcja”, na stronie internetowej www.jeziorotajemnic.pl. Zapraszamy!

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują