Makibau podniósł. Do 90 tysięcy!

Starosta S. Kuczyński i p. Makowski tuż po podpisaniu porozumienia

JEZIORO TAJEMNIC. Firma „Makibau” Piotra Makowskiego, znanego m.in. z odnalezienia w jeziorze Drawsko Panzerfausta, podbiła nagrodę za „U-Boota”.

Pan Piotr sam jest nurkiem. Aktywnie wspiera Akcję Eksploracyjno-Historyczną „Jezioro Tajemnic”. Brał udział już w kilku wyprawach podwodnych, a także uczestniczył w Zlocie Poszukiwaczy Skarbów „Kocioł Świdwiński – Jezioro Tajemnic”, który niedawno odbył się na terenie Pałacu Siemczyno. Jego owocem było między innymi odkrycie legendarnych podziemnych tuneli na terenie przypałacowym. W ostatnim dniu Zlotu, Starosta Drawski Stanisław Kuczyński podpisał także porozumienie z Piotrem Makowskim w sprawie podniesienia nagrody.

Założona w 2012 r. „Makibau”, to firma zarejestrowana w Bytomiu (województwo Śląskie) na ulicy ul. Bronisława Czecha 4. Właścicielem jest Piotr Makowski. Przedsiębiorstwo działa w branży robót budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. Prowadzi także wszelkiego rodzaju remonty, docieplanie domów jednorodzinnych i wielorodzinnych w technologii tradycyjnej murowanej w stanie surowym lub pod klucz.

Dotychczasowymi sponsorami głównej nagrody za odnalezienie i wydobycie wraku historycznego okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej lub wcześniejszego, przypuszczalnie spoczywającego na dnie jeziora Drawsko, są: Powiat Drawski, Gmina Czaplinek, Kabel Technik Polska sp. z.o.o., Hotel „Pałac Siemczyno” wraz z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie, ECN – Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego, World Technix ze Złocieńca, Centrum Reklamy Emen z Drawska Pomorskiego, supermarket Intermarché z Drawska Pom., firma „Moto –Styl” z Czaplinka, Przedsiębiorstwo Turystyczne wraz z Restauracją „Stary Drahim” w Starym Drawsku, Zakład Mięsny „Niedźwiedź” z Kalisza Pomorskiego, Pomorski Bank Spółdzielczy Świdwin, Diver Service s.c. ze Stargardu, „Sławogród” z Czaplinka, Stowarzyszenie „Wrakersi” z Łodzi, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach pod Warszawą, Kusa Wojciech Usługi Gastronomiczne „fast Food” z Czaplinka oraz „Makibau” Piotr Makowski z Bytomia.

Informacja o firmie „Makibau”: http://znanefirmy.com/firma/431484/makibau-piotr-makowski.html

Pałac Siemczyno: http://www.palacsiemczyno.pl/index.php?lang=pl

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują