Doba na Drawie

JEZIORO TAJEMNIC. I wcale nie chodzi nam o spędzenie 24 godzin na spływie kajakowym tą urokliwą rzeką. Tylko o nazwisko kajakarza. Drawa to ulubiona rzeka Aleksandra Doby!

 Mieszkający obecnie w Policach (woj. Zachodniopomorskie) Aleksander Doba to znany na świecie podróżnik. Dokonał między innymi niebywałego wyczynu – jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Mało kto jednak wie, że pływać lubi także po rzece Drawie.

Wiemy o tym m.in. z przekazu zamieszczonego w „Dzienniku Zachodnim”. Pan Aleksander zapytany o swoje i małżonki ulubione miejsce do wspólnego pływania odpowiedział:

– Naszą ulubioną rzeką jest Drawa. Tam debiutowałem na kajaku. Jest bardzo urozmaicona, czysta, płynie przez Drawieński Park Narodowy, są tam trudne miejsca, gdzie ludzie się wywracają, a nam sprawia frajdę, że im możemy pomagać. Ostatni raz byliśmy tam wspólnie we wrześniu ubiegłego roku.

Aleksander Doba opłynął też kajakiem Bałtyk i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

W Internecie można znaleźć bardzo szeroką ofertę organizacji spływów rzeką Drawą, po której pływał sam Karol Wojtyła – późniejszy Papież. Polecamy!

FILM:

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują