Czy powstanie restauracja w kształcie U-boota?

zamek-drahim-od-razu-zaczal-korzystac-z-logo-jeziora-tajemnic-brawoJEZIORO TAJEMNIC. Nad takim przedsięwzięciem zastanawia się Zbigniew Mikiciuk, nowy sponsor nagrody głównej i partner Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic” – właściciel Zamku Drahim.

To kolejny już sponsor, który podbił nagrodę do 80 tys. zł. Restauracja, jeśli powstanie, zlokalizowana byłaby na parkingu w okolicy zamku w Starym Drawsku. U-boot byłby zbliżony do swych naturalnych rozmiarów i miał kilkadziesiąt metrów.

W ocenie Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, takie przedsięwzięcie z miejsca miałoby zapewniony rozgłos medialny. Poza tym, lokalizacja przy trasie na Kołobrzeg z pewnością przyczyniłaby się do jego opłacalności, a przy okazji powstałoby kilka miejsc pracy.

Zamek Drahim formalnie jest zamiejscową częścią muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach pod Warszawą. Eksponaty tego muzeum, w tym z wielką pieczołowitością odrestaurowane zabytkowe samochody, często goszczą na różnych planach filmowych i nie tylko.

Pan Z. Mikiciuk zamierza także wykorzystać logo Akcji do celów biznesowych. Przypomnijmy, że każdy może eksploatować symbol „Jeziora Tajemnic”, zarówno do celów osobistych, jak i biznesowych. Odbywa się to zupełnie bezpłatnie. Wystarczy wypełnić i przesłać do drawskiego Starostwa krótki wniosek, którego wzór zamieszczono na stronie internetowej projektu, w zakładce „Akcja/Pobierz logo”.

Podpisanie deklaracji odbyło się na Zamku Drahim. Jego strona internetowa ma adres: http://www.drahim.pl/

Dotychczasowymi sponsorami głównej nagrody za odnalezienie i wydobycie wraku historycznego okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej lub wcześniejszego, przypuszczalnie spoczywającego na dnie jeziora Drawsko, są: Powiat Drawski, Gmina Czaplinek, Kabel Technik Polska sp. z.o.o., Hotel „Pałac Siemczyno” wraz z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie, ECN – Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego, World Technix ze Złocieńca, Centrum Reklamy Emen z Drawska Pomorskiego, supermarket Intermarché z Drawska Pom., firma „Moto –Styl” z Czaplinka, Przedsiębiorstwo Turystyczne wraz z Restauracją „Stary Drahim” w Starym Drawsku, Zakład Mięsny „Niedźwiedź” z Kalisza Pomorskiego, Pomorski Bank Spółdzielczy Świdwin, Diver Service s.c. ze Stargardu, „Sławogród” z Czaplinka, Stowarzyszenie „Wrakersi” z Łodzi oraz Motoryzacji i Techniki w Otrębusach pod Warszawą.

Obejrzyjcie Zamek Drahim z lotu ptaka (Film: Akademia Morska):

uboot

Czy tak będzie wyglądała restauracja w Starym Drawsku? Na zdjęciu: młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim podczas wrześniowej wizyty w Niemczech odwiedziła muzealny egzemplarz U-boota w Kilonii.

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują