Akcja pączkuje na region

JEZIORO TAJEMNIC. Akcja „Jezioro Tajemnic” zaczyna być wizytówką promocyjną województwa zachodniopomorskiego. – To dzięki wam pomorze zachodnie jest coraz bardziej znane  – potwierdza to Wicemarszałek Województwa Jarosław Rzepa.

I rzeczywiście. To wszystko staje się możliwe dzięki rzeszy pasjonatów, którzy osobiście promują Akcję, a za jej pośrednictwem właśnie pomorze, w różnych zakątkach kraju.

Były już prelekcje m.in. w Dębnie, konferencja w Stargardzie, stoisko na dniu otwartym w koszalińskim muzeum, a pod koniec stycznia br. członkowie Stowarzyszenia H.K. „TEMPELBURG” uczestniczyli w Ostródzie w zamkowej wystawie dotyczącej tematyki Templariuszy.

– Zaproszono nas do mikrofonu aby przedstawić Jezioro Tajemnic i Stowarzyszenie H.K. Tempelburg. Miłe było to, iż ludzie kojarzyli akcję – relacjonuje Dariusz de Lorm z Ekipy „Jeziora Tajemnic”.

Historia zakonu Templariuszy, którzy osiedli nad jeziorem Drawsko, stanowi jeden z najbardziej zagadkowych wątków Akcji „JT”. Wiadomo, że tam byli, są także ślady po ostatnim z nich. Ciągle czekają na zbadanie…

W ostródzkiej ekspedycji uczestniczyli: Paweł Nowakowski, Monika Kapczuk, Aleksandra de Lorm, Mariusz Kapczuk i Dariusz de Lorm.

FILM ZNANI O AKCJI:

Sponsorzy nagród

Przyjaciele

Patronat nad akcją sprawują